Jaką polecacie drukarkę do domu

Wybierając drukarkę należy zastanowić się czy będzie nam potrzebne również kserowanie i skanowanie. Jeśli tak, dobrym wyborem będzie urządzenie wielofunkcyjne, posiadające już te opcje, zarówno atramentowe jak i laserowe. Dzięki funkcji duplex możemy automatycznie drukować kartki z obu stron, bez dodatkowego przekładania kartek w podajniku, co zawsze sprawia nam najwięcej trudności. Dzięki tej funkcji zaoszczędzimy też na papierze. Papier do drukarki to jednak najmniejszy koszt. Najlepiej zwrócić uwagę nie tylko na cenę urządzenia ale przede wszystkim na cenę materiałów ekspoatacyjnych czyli tuszy czy tonerów. O ile tusze HP są drogie i nie posiadają zamienników, to polecam urządz

enia Brothera do których tusze są o wiele tańsze. Do tego, jeśli nie chcemy plątać kabli usb z komputera do drukarki, i mieć możliwość drukowania bezpośrednio np. z tabletu czy smartfona, urządzenie drukujące powinno być wyposażone w wi-fi. Jeśli wybierzemy urządzenie laserowe, koszt pojedynczego wydruku będzie niższy niż koszt na urządzeniu atramentowym, dodatkowo nie będziemy się martwić się że w długo nie używanej  drukarce wyschnie nam tusz, zaschnie głowica drukująca co automatycznie powoduje że naprawa jej jest nieopłacalna. Nikt tego nie czyści i trzeba kupić nową drukarkę. Jeśli zależy nam na drukowaniu zdjęć czy skanach bardzo dobrej jakości np. skanowaniu zdjęć, negatywów, wtedy nie polecam urządzeń wielofunkcyjnych a kupienie specjalnej drukarki fotograficznej z możliwością kolorowego druku na papierze fotograficznym oraz specjalnego skanera do negatywów czy zdjęć. Taki skaner to już duży koszt.

W urządzeniach Brothera jest system który autmatycznie co kilka dni czyści głowicę i jej kanaliki, co zapobiega wyschnięciu tuszu. Czasem w ciagu doby włączy się sama drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne z funkcją autoczyszczenia. Polecam! Jakość drukowania, czy druk kolorowy czy czarno-biały, prędkość druku czyli liczba stron drukowanych na minutę, miesięczna wydajność, pod jakimi systemami pracuje drukarka, długość gwarancji – to kolejne parametry na jakie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę kupując urządzenie do drukowania. Poniżej nasze typy:

PROMOCJA!

Link: http://helion.pl/